Wycieczki grupowe 2022

DOLNY ŚLĄSK 4 dni.500zł/osoba

cena: 500.00 PLN

Świadczenia:

- ubezpieczenie KL i NNW
- opiekę pilota
- przejazd komfortowym autokarem
- 3 noclegi z wyżywieniem: śniadanie i obiadokolacja



Program

DZIEŃ 1
Wyjazd w godzinach porannych. Po drodze zwiedzanie Zamku Moszna – niezwykłej rezydencji, która od lat przyciąga turystów bajeczną architekturą 365 pomieszczeń i 99 wież. Przejazd do Ząbkowice Śląskich (niem. Frankeinstein) - jednego z ciekawszych miast Dolnego Śląska - w ramach spaceru będą mieli Państwo okazję zobaczyć unikatową Krzywą Wieżę, okazałe ruiny renesansowego zamku obronnego Karola I Podiebrad, czy też jedyne w Europie laboratorium legendarnego dr Frankensteina. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Świdnicy - zwiedzanie starego miasta wraz z najcenniejszym jego zabytkiem Kościoła Pokoju. Obiekt wpisany na listę UNESCO jest pamiątką po pokoju westfalskim, jedną z dwóch zachowanych jeszcze na terenie naszego kraju tego typu świątyń - szachulcowa konstrukcja stanowi unikatową architekturę. Dojazd do miejsca noclegowego. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Wyjazd z hotelu w okolice Wałbrzycha gdzie zwiedzą Państwo trzeci pod względem wielkości zamek w naszym kraju Zamek Książ. Przebudowany w XVIII wieku w okazałą rezydencję typu pałacowego oszałamia swoim przepychem. Zwiedzanie pozwoli Państwu poznać m.in. najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem 'Riese'. Przejazd do Osówki drugiego co do wielkości kompleksu podziemnych budowli militarnych III Rzeszy w Górach Sowich z końca II wojny światowej. Należą do nich także podziemia pod zamkiem Książ, gdzie najpewniej miał się znajdować schron Hitlera na wypadek nalotów bombowych. We wnętrzu masywu górskiego udostępniono do zwiedzania ok. 1800 m. wąskich korytarzy, poprzecinanych halami i bocznymi przejściami, tworzącymi podziemny labirynt. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Krzeszowa gdzie zwiedzimy Sanktuarium matki Boskiej Łaskawej. Fantastyczny barokowy klasztor należący niegdyś do Cystersów projektowali twórcy z kręgu znanego z Pragi Dientzenhofera natomiast kościół św. Józefa po dziś dzień zwieńczony jest freskami „śląskiego Rembrandta” Michała Willmanna. Dalszy przejazd do siedziby Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik. Zwiedzanie zamku znanego z niesamowitych legend oraz m.in. prozy Andrzeja Sapkowskiego. Przejazd do Karpacza. Czas wolny. Możliwość zwiedzenia Światyni Wang. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.



DZIEN 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kolejnym punktem programu tego dnia będzie twierdza w Srebrnej Górze. Niezwykłe założenie obronne z okresu wojen śląskich, rozległy kompleks bastionów i fortec ulokowany malowniczo w rejonie Sowiej Przełęczy oddzielającej pasma gór Sowich i Bardzkich tworzy jedną z największych twierdz górskich w Europie. W drodze powrotnej zatrzymamy się w niewielkim miasteczku Paczków. Dzięki średniowiecznemu układowi urbanistycznemu z zachowanym w całości pierścieniem murów miejskich, baszt oraz wież bramnych strzegących wjazdu do historycznego miasteczka nazywany jest śląskim Carcassonne. Powrót do domu w godzinach wieczornych.


Uwagi:

Dodatkowo płatne bilety wstępu , fundusz gwarancyjny i pomocowy , zestawy słuchawkowe 100zł/osoba
powrót do listy