O nas

Biuro turystyczne „Andretour” powstało w 1991 roku. Początkowo organizowaliśmy liczne wyjazdy krajowe dedykowane szkołom, parafiom i zakładom pracy. Szybko jednak okazało się, że wraz z rosnącym zainteresowaniem konieczne jest wzbogacenie oferty. Najpierw nieśmiało zaprosiliśmy Was do wspólnego zwiedzania Europy, a kiedy i ta okazała się dla Nas (i dla Was ) za mała, zaczęliśmy wspólnie zdobywać świat: Izrael, Meksyk, Gruzję.
 

  Wszystko to możliwe było dzięki Naszym wspaniałym współpracownikom. Od początku pracowaliśmy z najlepszymi przewodnikami i pilotami- Andrzejem Niechojem , Lidią Płaza ,Małgorzatą Janota , Stanisławem Woźnicą ,Kingą Dołobowską , Krzysztofem Mikuckim , Agnieszką Golą i Grażyną Korpul.
 

O stronę organizacyjną i „techniczną” imprez organizowanych na przestrzeni lat dbali: Ewa Parlińska, Agnieszka Kloc, Judyta Kalota, Barbara Dratwa . W październiku 2014 roku podczas urlopowego wyjazdu  trekkingowego pod Annapurną  zginęła Agnieszka Kloc.


Obecnie biuro tworzy zgrany tandem: Andrzej Janota i Barbara Dratwa.

  • Andrzej Janota- założyciel biura. Pasjonata, podróżnik, fotograf.
    Prowadzi stronę www.trojkattrzechcesarzy.pl poświęconą wyjątkowemu miejscu na obecnym pograniczu Sosnowca i Mysłowic, niegdyś będącym trójstykiem trzech mocarstw . W wolnej chwili zamienia się w Bytomskiego Detektywa Historycznego (link do Fb) utrwalając piękno Bytomia na wyjątkowych zdjęciach.

     
  • Barbara Dratwa- Pilot i organizator w jednym. Wielbicielka dobrych win, doskonałej kuchni… słowem- miłośniczka Włoch.

W 2016 roku obchodziliśmy 25-lecie działalności i za ten wspólny czas i wspólne wyjazdy chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Wam. Gdyby nie Wy- nasi klienci, organizatorzy, przewoźnicy, a ponad wszystko, dla Nas po tylu wspólnych latach- po prostu Przyjaciele- nie byłoby Nas. Te 25 lat upłynęło pod znakiem ciężkiej pracy, wyzwań (a niejednokrotnie dokonywania wręcz rzeczy niemożliwych , ale także ogromnej satysfakcji. I chociaż czas pędzi do przodu, część organizatorów odchodzi na emerytury (proboszczowie, dyrektorzy szkół i zakładów pracy), następują zmiany i rotacje, to My mamy dopiero 25-lat, ogrom pomysłów i wiele planów! Do zobaczenia na szlaku!