O nas

Biuro turystyczne „Andretour” powstało w 1991 roku. Początkowo organizowaliśmy liczne wyjazdy krajowe dedykowane szkołom, parafiom i zakładom pracy. Szybko jednak okazało się, że wraz z rosnącym zainteresowaniem konieczne jest wzbogacenie oferty. Najpierw nieśmiało zaprosiliśmy Was do wspólnego zwiedzania Europy, a kiedy i ta okazała się dla Nas (i dla Was ) za mała, zaczęliśmy wspólnie zdobywać świat: Izrael, Meksyk, Gruzję.
 

  Wszystko to możliwe było dzięki Naszym wspaniałym współpracownikom. Od początku pracowaliśmy z najlepszymi przewodnikami i pilotami- Andrzejem Niechojem , Lidią Płaza ,Małgorzatą Janota , Stanisławem Woźnicą ,Kingą Dołobowską , Krzysztofem Mikuckim , Agnieszką Golą i Grażyną Korpul.
 

O stronę organizacyjną i „techniczną” imprez organizowanych na przestrzeni lat dbali: Ewa Parlińska, Agnieszka Kloc, Judyta Kalota, Barbara Dratwa . W październiku 2014 roku podczas urlopowego wyjazdu  trekkingowego pod Annapurną  zginęła Agnieszka Kloc.


Obecnie biuro tworzą : Andrzej Janota i Barbara Dratwa i Sylwia Wyleżoł.

  • Andrzej Janota- założyciel biura. Pasjonata, podróżnik, fotograf.
    Prowadzi stronę www.trojkattrzechcesarzy.pl poświęconą wyjątkowemu miejscu na obecnym pograniczu Sosnowca i Mysłowic, niegdyś będącym trójstykiem trzech mocarstw . W wolnej chwili zamienia się w Bytomskiego Detektywa Historycznego (link do Fb) utrwalając piękno Bytomia na wyjątkowych zdjęciach.

     
  • Barbara Dratwa- Pilot i organizator w jednym. Wielbicielka dobrych win, doskonałej kuchni… słowem- miłośniczka Włoch.

    Sylwia Wyleżoł - doświadczona pilotka na całą Europę Zachodnią .Znajomość kilku języków w tym czeskiego.

W 2018 roku obchodziliśmy 27-lecie działalności .