Pielgrzymki 2023

51. Ziemia Święta 2023 – 8 dni -4000 zł/osoba

51. Ziemia Święta 2023 – 8 dni -4000 zł/osoba
cena: 4000.00 PLN
terminy: na zamówienie
program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od godzin wylotu samolotu
Impreza samolotowa

Świadczenia:


CENA ZAWIERA:
• Bilet lotniczy na trasie Polska - Izrael - polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż
podręczny – 5 kg
- transfer na i z lotniska Pyrzowice lub Balice
• Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
• Zakwaterowanie ,w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*/4*- zgodnie z programem wycieczki
• Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
• Przewodnik z jęz. polskim
- ubezpieczenie Kosztów Leczenia do 10000 euro , Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 5000 zł , (ubezpieczenie zawiera choroby przewlekłe)

Program

 1dzień
Zbiórka na lotnisku w Krakowie – Balicach, odprawa bagażowo - biletowa, przelot  do Tel Avivu. przejazd do Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym ,krótki pobyt na plaży nieopodal starożytnego akweduktu z II w n.e Nastepnie przejazd do Hajfy położonego w paśmie gór Karmelu .Nawiedzenie sanktuarium Stella Maris nad grotą Eliasza , następnie ogrody Bahaitów ( UNESCO) Przejazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie  .Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie.
Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do Tyberiady, zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg

4 dzień
Śniadanie, przejazd do Betanii: Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca, gdzie Chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Jerycho – najstarsze miasto na świecie: Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza, Morze Martwe – największa depresja na świecie: chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do Yad Vashem – instytut poświęcony żydowskim ofiarom Holokaustu. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. W programie zwiedzania: przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”, „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii – Wszystkich Narodów. W programie również: Góra Syjon, kościół In Galicantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


7 dzień
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. W programie: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy, Bazylika Grobu Bożego, wejście na Golgotę, przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu.przejazd na lotnisko , wylot do Polski

8 dzień
przejazd z lotniska na miejsce zbiórki

Uwagi:

 CENA NIE ZAWIERA:
• Koszty realizacji programu: bilety wstępu, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, przewodnicy lokalni (płatne u lokalnego kontrahenta 150 USD/os) – nie podlega rozliczeniu.
• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
• Ubezpieczenia od  kosztów rezygnacji – 2,80% wartości imprezy lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)


UWAGI
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
4. Cena za dziecko 2-12 lat 3050 PLN
5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 950 PLN
6. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
powrót do listy