Wycieczki szkolne zagraniczne 2021

Ostrawa 1 dzień.

cena: 70.00 PLN
terminy: dowolne
Zapraszamy na wycieczkę edukacyjną do Ostrawy.

Świadczenia:

- komfortowy autokar
- opieka pilota
- bilet wstępu do Małego Świata Techniki – oprowadza przewodnik w języku polskim
- bilet na wieżę widokową Nowego ratusza
- ubezpieczenie

Program

Wyjazd godz. 8.00. Przejazd około półtora godziny do Ostrawy .
Zwiedzanie z przewodnikiem około dwie i pół godziny Małego Świata Techniki – pokaz eksponatów , które w sposób przystępny pokazują to co wynaleziono w dziedzinie techniki i nauki w ostatnich 200 latach . Muzeum to edukacyjny plac zabaw gdzie poznaje się prawa fizyki dotykając eksponaty , można się nimi bawić i przeprowadzać eksperymenty. Następnie około 30 minut czasu wolnego Proponujemy też spacer po miejskiej strefie zabytkowej Morawska Ostrawa- wieża widokowa Nowego Ratusza -wysokość wieży wynosi 85,6 m, dostępny dla zwiedzających taras widokowy znajduje się na wysokości 73 m ,Pałac Kolei Północnej Cesarza Ferdynanda, Narodowy Bank Czechosłowacki , Gimnazjum Niemieckie.
Około 15.30 wyjazd w drogę powrotną .Zakończenie imprezy około 17.00.

Uwagi:

-dopłata 20 zł /osoba istnieje możliwość zwiedzenia Nowego Świata Techniki – interaktywne tematyczne wystawy( Świat Cywilizacji , Świat Przyrody ,Świat nauki i Odkryć , Świat Dzieci)zwiedzane z pomocą animatorów oraz projekcja kinowa
-dopłata 15 zł od osoby - istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Górnictwa Landek Park -zjazd do kopalni, zapoznanie się ze sposobami wydobywania węgla w przeszłości i aktualnie, zapoznanie z urządzeniami kruszącymi i wydobywczymi. Wyjątkowa ekspozycja znajduje się w sztolniach górnych pokładów prawdziwej historycznej kopalni Anselm , do której zwiedzający zjeżdżają w klatce wyciągowej w stylu secesyjnym, pochodzącej z historycznej kopalni. Droga na dół to zaledwie kilka metrów, pozwala jednak wyobrazić sobie, w jaki sposób górnicy dostawali się do pracy każdego dnia. Czas trwania zwiedzania około 2 godzin.
powrót do listy