Pielgrzymki 2022

Meksyk 14 dni.Pielgrzymka na Jukatan. /osoba

cena: 0.00 PLN

Świadczenia:Program

1. Zbiórka na lotnisku. Wylot do Cancun. Transfer do hotelu w centrum miasta. Nocleg.
2. Po śniadaniu przejazd do Tulum. Zwiedzanie tej malowniczo położonego dawnego portu - twierdzy Majów. Następnie przejad do jednej z najpiękniejszych cenote (naturalnie utworzone w skale wapiennej studnie), z których słynie Jukatan – Dos Ojos. Możliwość pływania lub snorklingu (dodatkowo płatne wypożyczenie sprzętu do snorklowania). Nocleg w jednym z małych eko-turystycznych hoteli w Tulum. Nocleg.
3. Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do niesamowitego miejsca Laguny Siedmiu Kolorów. Czas wolny na opalenia lub pływanie w turkusowych wodach laguny. Nocleg w ekologicznym hotelu w Bacalar lub w Chetumal.
4. Śniadanie. Zwiedzanie urokliwych ruin miast Majów w Xpujil oraz Chicana, które wyraźnie różnią się architektonicznie od pozostałych miast prekolumbijskich porozrzucanych na Jukatanie. Nocleg w skromnym hotelu w Xpuxijl.
5. Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd do Calakmul – zwiedzanie tego położonego w dzikiej dżungli i niedostępnego miasta Majów. Ta oddalona od wszelkich szlaków turystycznych strefa archeologiczna oferuje nie tylko wspaniałe ruiny prekolumbijskich piramid oraz świątyń, ale także moc wrażeń związanych z okoliczną florą i fauną. Dalszy przejazd na nocleg do Palenque.
6. Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Następnie przejazd i podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Nocleg.
7. Wcześnie rano przejazd nad graniczną rzekę oddzielającą Meksyk od Gwatemali. Zwiedzanie zatopionego w dżungli miasta Yaxchilan, do którego dotrzeć można płynąc łodziami. Po drodze śniadanie w dżungli. Powrót na nocleg do Palenque.
8. Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do kolonialnego miasta Campeche. Po południu spacer po historycznych centrum i fortach jednego z najstarszych miast Jukatanu. Nocleg.
9. Śniadanie. Przejazd do wspaniałego, prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Nocleg.
10. Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Meksykańską. Przejażdżka łodzią po lagunie w celu podpatrywania występujących tam licznych kolonii flamingów. Po południu czas wolny na kąpiele i plażowanie. Powrót wieczorem do Meridy.
11. Śniadanie. Zwiedzanie i pobyt w najważniejszym sanktuarium Jukatanu – Izamal – miejsce kultu Matki Bożej Jukatańskiej. Następnie zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. All inclusive.
12. Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive
13. Cancun/Playa del Carmen. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko . Odlot do kraju.
14. Przylot do Polski.

Uwagi:

powrót do listy