Pielgrzymki 2022

Meksyk 14 dni .Szlakiem Papieża Pielgrzyma./osoba

cena: 0.00 PLN

Świadczenia:

- przelot Polska-Meksyk -Polska
- transport komfortowym autokarem w Meksyku
- 12 noclegów w hotelach 4* , pokoje 2 osobowe
   w Acapulco bezpośrednio przy plaży ( lokalny standard)
- śniadania i kolacje , w Acapulco all inclusive
-opieka polsko języcznego pilota na całej trasie
- ubezpieczenie Uniqa Travel obejmujące choroby przewlekłe

Program

1. Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja. Nocleg.

2. Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP, Pałacem Prezydenckim (z zewnątrz), Zocalo, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Kolacja. Przejazd malowniczą drogą biegnącą wzdłuż słynnych wulkanów na nocleg do Puebla.

4. Śniadanie. Msza Święta połączona za spacerem po kolonialnym centrum Puebli. Przejazd do tętniącego życiem nocnym Veracruz. Wcześniejsza obiadokolacja. Wieczorny spacer poo centrum Veracruz. Nocleg w Veracruz.

5. Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosa – zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Msza Święta. Przejazd na nocleg do Palenque. Kolacja i nocleg.

6. Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

7. Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Kolacja i nocleg w Tehuantepec lub Salina Cruz.

8. Śniadanie. Przejazd przez góry Sierra Madre. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal. Przyjazd do Oaxaca. Popołudniowy spacer po centrum miasta ze Mszą Świętą. Kolacja i nocleg.

9. Śniadanie. Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla. Zwiedzanie kolonialnej Starówki: kościół św. Dominika, Katedra. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

10. Śniadanie. Przejazd do „srebrnego miasta” Taxco. Po drodze spacer po mieście ,,wiecznej wiosny” Cuernavaca. Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg w Taxco.

11. Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. All inclusive.

12. Śniadanie. Acapulco. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. All inclusive.

13. Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Bazyliki Matki Bożej w Gwadelupe: Msza Święta. Przejazd na lotnisko i odlot do kraju. Kolacja serwowana w samolocie przez linie lotnicze.

14. Przylot do Warszawy.

Uwagi:

W Meksyku obligatoryjnie płatne na realizację programu, przewodnika , wstępy  fundusz gwarancyjny i pomocowy 200 USD.
Dopłata do pokoju 1 osobowego 550USD
powrót do listy