Pielgrzymki 2020

48. Do Matki Bożej z Guadalupe + Jukatan - 14 dni

48. Do Matki Bożej z Guadalupe + Jukatan - 14 dni
cena: 9950.00 PLN

Świadczenia:

Cena zawiera:
- przelot Polska – Mexico City – Cancún – Polska przez jeden z europejskich portów 
     lotniczych, proponowany przelot Pyrzowice – Frankfurt – Mexico City – powrót       
     Cancún – Frankfurt – Pyrzowice
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem
- opieka pilota-przewodnika
- ubezpieczenie NNW do 30000 $ i KL do 15000 zł
- hotele *** i ****, pokoje dwuosobowe
- 12 śniadań, 12 obiadokolacji, all inclusive w Cancún


Program

1.Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

2. Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

3. Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą – Msza Święta. Przejazd do słynącego z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Śniadanie. Zwiedzanie największej jaskini Meksyku Cacahuamilpa: spacer bajecznymi korytarzami wyrzeźbionymi przez naturę. Przejazd do „miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca – krótki spacer po centrum miasta. Następnie przejazd do najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla. Kolacja i nocleg.

5. Śniadanie. Msza Święta. Spacer po starówce w Puebli: kościół Św. Dominika, Katedra. Następnie przejazd przez góry Sierra Madre do Oaxaca. Po drodze krótka przerwa na zdjęcia z olbrzymimi kaktusami w tle. Wieczorny spacer po kolonialnym centrum Oaxaca: Katedra, Zocalo, kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

6. Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban. Następnie przejazd przez góry Sierra Madre do Tehuantepec. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem kolacja i nocleg w Tehuantepec lub Salina Cruz.

7. Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

8. Śniadanie. Wizyty w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg.

9. Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd na Półwysep Jukatan. Krótki pobyt nad Zatoką Meksykańską. Przejazd do Meridy. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

10. Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal ze Mszą Świętą. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. All inclusive.

11. Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

12. Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

13. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i odlot do kraju.

14. Przylot do Warszawy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Uwagi:

Cena nie zawiera:
napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki
 
Dodatkowo obligatoryjnie płatne w Meksyku na bilety wstępu oraz napiwki 100 $
Dopłata do pokoju 1 osobowego – 550$
powrót do listy