Kuba

Kuba 12 dni

cena: 7650.00 PLN

Świadczenia:

Cena zawiera: bilet lotniczy  – przelot  z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko-hotel-lotnisko; zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*; wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej oraz All inclusive w Varadero podczas części wypoczynkowej, opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagażu, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os., pośrednictwo wizowe

Program

DZIEŃ  1: WARSZAWA – HAWANA (KUBA)  
Przelot do Hawany, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas wolny.
DZIEŃ2: NOWA HAWANA 
Śniadanie.Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, Cmentarz Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji (symbol najnowszej historii Kuby, gdzie Papież Jan Paweł II w obecności Fidela Castro i innych osobistości państwowych odprawił uroczystą Mszę św., polecając Bogu wszystkie kobiety kubańskie). Spacer po Cmentarzu im. Krzysztofa Kolumba, jednej z największych nekropolii świata. Niektóre nagrobki w gąszczu miniaturowych greckich świątyń, kolumn, posągów to prawdziwe dzieła sztuki!  Wolne popołudnie na samodzielne spacery po Hawanie. Kolacja w hotelu.
DZIEŃ3: STARA HAWANA    
Śniadanie.Zwiedzanie Kapitolu, Parku Centralnego, Kościół św. Franciszka z Asyżu, Pasażu Prado, Starówki - Plac Katedralny z Katedrą Niepokalanego Poczęcia i św. Krzysztofa, gdzie Papież Jan Paweł II odprawił Mszę św. dla kapłanów, zakonników, seminarzystów i świeckich, zaangażowanych w dzieła apostolskie. Mszę upamiętnia wmurowana w katedrę pamiątkowa tablica. Szlak Hemingwaya: Hotel Ambos Mundos, w którym przez dziesięć lat mieszkał autor powieści  „Stary Człowiek i Morze”. Obiad w ulubionym lokalu laureata nagrody Nobla – Bodeguita del Medio. Plac Broni, Kościół św. Franciszka z Asyżu. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ4: PINAR DEL RIO – VIŇALES – REJS CUEVA DEL INDIO
Śniadanie.Msza Święta. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales w malowniczych górach Sierra de los Órganos. Wizyta fabryce tytoniu (zamknięte w soboty, niedziele i dni świąteczne). Oglądanie "Muralu Prehistorii" - gigantycznego malowidła Mural de la Prehistoria, wykonane zostało w latach 60. XXwieku na zlecenie Fidela Castro. Ilustruje ono ewolucję człowieka aż do ostatniego ogniwa rozwoju, jakim jest "człowiek socjalizmu". Rejs podziemną rzeką Cueva del Indio w jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Obiad w lokalnej restauracji.  Powrót do hotelu w Hawanie.
DZIEŃ5: PARK MONTEMAR – WIOSKA INDIAN TAINO – CIENFUEGOS - TRINIDAD  
Śniadanie.Przejazd wzdłuż wybrzeża wyspy w kierunku słynnej Zatoki Świń. Dziś będą mieli Państwo okazję podziwiać piękno rezerwatu ekologicznego "Ciénaga de Zapata", gdzie znajduje się park narodowy "Montemar". Gdy dotrzemy na miejsce, łódź zabierze nas na rejs po Lagunie Skarbów położonej w malowniczym otoczeniu kanałów wodnych i lasów. Celem wycieczki jest Guama, odtworzona wioska Indian Taino zbudowana na drewnianych palach nad wodą, gdzie znajduje się także niezwykła farma krokodyli.  Przejazd do hotelu w Trinidad. Po drodze zwiedzanie Cienfuegos, nazywanego kubańskim Paryżem. Założone przez francuskich imigrantów, eleganckie, rozbudowane, tętniące życiem miasto ze swoim historycznym centrum wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (Katedra, Plac Jose Marti oraz Palacio de Valle). Miasto zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kubańskich miast architekturą, zadbanymi i odnowionymi budynkami oraz dobrze zaopatrzonymi sklepami. Obiad w lokalnej restauracji. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu blisko piaszczystej plaży. Z jednej strony biały piasek i morze, z drugiej malownicze pola uprawne i górzyste tereny. Wspaniałe miejsce na wypoczynek po kilku dniach zwiedzania.
 
DZIEŃ6: TRINIDAD
Śniadanie.Przejazd z Cienfuegos na południe, w kierunku Trinidadu, trasą pośród zachwycających pagórkowatych krajobrazów. Miejscami szosa prowadzi brzegiem i można wówczas podziwiać niedostępne zatoczki i plaże. Zwiedzanie Trinidadu, jednego z najpiękniejszych miast Kuby, założonego przez hiszpańskiego podróżnika Diego Velazqueza. Miasto, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego  UNESCO, uznane zostało za zabytek narodowy, chroniony prawnie przed zalewem tanich pamiątek i jaskrawych reklam. Wzbogaciło się dzięki rozwojowi przemysłu cukrowego, dlatego okolica zyskała miano Doliny Cukrowni (Valle de los Ingenios). Spacer brukowanymi uliczkami pośród kamienic o pastelowej zabudowie,  Odpoczynek w barze Canchanchara – degustacja lokalnego drinka przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Msza Święta. Kolacja i nocleg.
 
DZIEŃ7: SANTA CLARA – VARADERO - PLAŻOWANIE
Śniadanie. Przejazd do Santa Clara i zwiedzanie mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża - pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa. Pomnik, odsłonięty w 2008 r. jest darem Stolicy Apostolskiej, przypominającym niezapomnianą dla Kubańczyków Mszę Świętą odprawioną przez Jana Pawła II. Statua stanęła zaledwie pół kilometra od miejsca, w którym Ernesto Che Guevara na czele swojego partyzanckiego odziału stoczył w grudniu 1958r. zwycięską  bitwę z wojskami rządowymi Fulgencio Batisty, przesądzającą o ostatecznej klęsce kubańskiego dyktatora. Santa Clara zachwyca ruchliwymi, tętniącymi życiem ulicami oraz kolorowymi targami pełnymi świeżych owoców. Msza Święta.
Przejazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu przy plaży, z opcją wyżywienia all inclusive na 4 noce.
 
DZIEŃ8-10:  VARADERO – PLAŻOWANIE 
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive na plażach Varadero.  Opcja wyżywienia All inclusive zawiera 3 posiłki (śniadania, obiady, kolacje), przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne. Msza Święta w sali hotelowej.
 
DZIEŃ 11: VARADERO – HAWANA - WYLOT 
Śniadanie, Msza Święta.  Transfer na lotnisko w Hawanie, wylot.
 
DZIEŃ 12: PRZYLOT DO POLSKI  

Uwagi:

Cena nie zawiera:kosztu biletów wstępu 90 EUR/os., napiwków (35 EUR/os. - obligatoryjne), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.
 
-Podano cenę za osobę w pokoju 2-os.

 
Uwagi:
 
1.       Impreza skalkulowana jest przy min. 45 pełnopłatnych uczestnikach.
2.       Przy wyjazdach na Kubę konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.
3.       Do rezerwacji i wizowania należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie oraz przesłać skan paszportu (stronę ze zdjęciem). Wprowadzenie poprawki w błędnie podane dane w wizie to dodatkowy koszt 22 EUR/os.
powrót do listy